Onlar Bize Emanet

Onlar Bize Emanet

Ülkemizde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava ilçemizde de etkisini gösterdi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına ise Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz yetişti.
Öğrencilerimiz okul bahçesindeki karları elbirliği ile temizledikten sonra kendi imkânları dâhilinde kullanılmayan plastik boruları boyayarak, yaptıkları mama kaplarını bahçede belirli bölgelere yerleştirerek sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılıyorlar.
Bu farkındalığı başlatan okulumuz öğrencilerinden İrem FEN düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Okulumuz bahçesinde kar altında kalan minik dostlarımızın yüzündeki ifade beni oldukça derinden etkiledi. Mamadan, sudan daha da önemlisi sevgiden mahrum olduklarını hissettim. Arkadaşlarımın desteği ile onlara kendi imkanlarımızla mama kapı yapmaya ve beslenmesi için mama ve yem almaya karar verdik. Kendi harçlıklarımızdan toplayarak aldığımız kuş yemi, kedi ve köpek mamalarını yaptığımız kaplara yerleştirdik ve kar altında sahipsiz olan hayvanların bu proje ile beslenme ihtiyaçlarını karşıladık. Hayalimdeki projeyi gerçekleştirmemde bana destek veren okulumuzun değerli hocalarıma ve duyarlı davranışlarından dolayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Okul bahçemizi minik dostlarımız için sıcak ve sevgi dolu bir yuva haline getirip, elimizden geleni yapmaya desteklerini esirgemeyen değerli hocalarımız ile birlikte biz öğrenciler olarak devam edeceğiz.”
Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı, “Okumak sadece sınıflara gelip dersleri takip etmek değildir. Okurken çevresine yararlı olan bireyler olmak önemlidir. Öğrencilerimize ders verirken sürekli bu öğreti üzerinde duruyoruz. Bizlerin en büyük ideali, öğrencilerimizin okudukları bölümlerde mesleğinin gerektirdiği bütün bilgileri öğrenmesinin yanında; vicdanı duygulara sahip, çevresinde olan olayları görebilen, duyarlı kişiliklere sahip birer birey olmalarıdır. Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz çok güzel bir çalışmaya imza atmışlar. Onları göstermiş oldukları bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Onların yetişmesinde emeği geçen hocalarımızı da ayrıca kutluyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.
  • Gösterim 694
  • Toplam 8