Rektörümüz Kadir Gecesi Mesajı

Rektörümüz Kadir Gecesi Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, mübarek Kadir Gecesi’ni kutlayan bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu duyu ve düşüncelere yer verdi:

“Hak ile batılı birbirinden kesin hatlarla ayıran ve biz Müslümanları ışığıyla aydınlatan Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olan mübarek Kadir Gecesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Dünya ve ülke olarak Covid 19 denilen salgın bir hastalığın pençesinde olduğumuz zorlu ve sıkıntılı bir sürecin içinden geçiyoruz. İşte adı geçen bu olumsuzluklar ve zorluklar bizlere birlik,  beraberlik, sağduyu ve kardeşliğe ihtiyacımız olduğunu açıkça göstermektedir. Kadir Gecesi bizler için bir kurtuluş, belirtilen insani duyguların öne çıkması için bir vesiledir. Müslümanlar olarak bu mübarek geceyi kendimize fırsat bilmeli, çokça dua ve tövbe etmeliyiz. Hiç şüphesiz bu mübarek Kadir Gecesi, kalplerimizin kötülüklerden arınması ve manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Aziz milletimizin bu eşsiz fırsatın bilincinde olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden en iyi biçimde yararlanacağına inanıyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiğinin müjdelendiği bu gecenin Gümüşhane halkımız ve üniversitemiz personeli başta olmak üzere ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Edilen güzel duaların kabul edilmesini temenni ediyorum.”