Rektörümüz Şehit Öğretmenin Ailesini ve Kabrini Ziyaret Etti

Rektörümüz Şehit Öğretmenin Ailesini ve Kabrini Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini ve kabrini ziyaret etti.
İlk olarak şehit ailesinin Torul ilçe merkezindeki evini ziyaret ederek şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın annesi Gülay, ağabeyi Ahmet Yılmaz ve kız kardeşi Hayrünisa Yılmaz’la bir süre sohbet eden Rektörümüz ve Vali Taşbilek daha sonrasında şehit öğretmenin ilçeye bağlı Demirkapı köyündeki kabri başında dua etti.
Rektörümüz yaptığı ziyaret sonrasında şu açıklamalarda bulundu: “24 Kasım Öğretmenler Günü olması nedeniyle, 16 Haziran 2017 tarihinde Tunceli’de bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak şehit edilen 24 yaşındaki sınıf öğretmeni Gümüşhaneli hemşerimiz Necmettin Yılmaz’ın ailesini ve kabrini geçen yıl olduğu gibi çok şükür bu yıl da ziyaret edebildik. Bu özel günde onları unutmadığımızı ve daima hatırlayacağımızı belirtmek isterim. Nitekim öğretmenlik kutsal bir görev ve bu görev uğruna canları pahasına mücadele eden ve gençlerimizi eğiten öğretmenlerimiz belki bu dünyanın en zor mesleğini yapmaktadırlar. Onlara şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödeyemeyeceğimizin farkındayız. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, başta şehit edilen sınıf öğretmeni Gümüşhaneli hemşerimiz olan Necmettin Yılmaz'a ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum.”
  • Gösterim 228
  • Toplam 3