Rektörümüzden Ramazan Mesajı

Rektörümüzden Ramazan Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Ramazan Ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi:

“Gönülleri yakınlaştıran, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, kardeşlik ve iyilik duygularının yeşermesine imkan veren on bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’na erişmenin mutluluğunu yaşmaktayız. Ramazan Ayı, bir hasat mevsimidir. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi de bu aydadır. Ramazan Ayı, nefislerimizi terbiye edeceğimiz, manevi duygularımızın daha fazla kabardığı bir aydır. 24 Nisan Cuma günü başlayacak olan on bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı, 23 Mayıs Cumartesi günü de tutacağımız oruçla birlikte son bulacaktır. Bu bir ayda tuttuğumuz oruçların mükâfatı olarak 24 Mayıs’ta ise Ramazan Bayramı'nın birinci gününü inşallah hep birlikte idrak edeceğiz. Rabbim başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan Ayı içerisinde nefsimizi terbiye edeceğimiz feyz dolu oruçlar tutmayı nasip etsin.

Bu vesileyle mübarek Ramazan-ı Şerif’in başta Gümüşhane halkımız olmak üzere bütün İslam âlemine sağlık ve mutluluk getirmesini diliyor, huzur içinde Ramazan Bayramı’na erişmemizi en kalbi duygularımla temenni ediyorum.”