Yarışmada Başarı Gösterenlere Teşekkür Belgesi Verildi

Yarışmada Başarı Gösterenlere Teşekkür Belgesi Verildi

Paramedikler arası “5’inci Tralli Travma Rallisi” yarışmasında başarılı olan Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek tarafından teşekkür belgesi verildi.

Ankara’da Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Paramedikler arası “5’inci Tralli Travma Rallisi” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, 18 üniversite arasından Dar alan (Göçük altından hasta çıkarma ve müdahale etme) etabında ikinci olarak, Üniversitemizi ve Meslek Yüksekokulumuzu en iyi şekilde temsil etti. Düzenlenen yarışmada başarılı olan öğrenciler Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret ederek yarışmada kazandıkları ödülleri takdim ettiler. Yarışmada başarı gösteren 1’inci sınıf öğrencilerinden Cansu Ayeş, Nazlıcan Özer, Raziye İrem Karabacak’ı ve 2’nci sınıf öğrencisi Taner Akkaya’ya Rektörümüz tarafından gösterdikleri üstün başarıdan dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. Öğrencilere üniversitemizi gururlandırdıkları için teşekkür belgesini veren Rektörümüz yaptığı konuşmada, “18 Üniversitenin katıldığı Paramedikler arası ‘5’inci Tralli Travma Rallisi’ yarışmasında ikinci olan öğrencilerimize gösterdikleri üstün başarıdan dolayı kutluyorum. Üniversitemize kazandırdıkları bu başarıdan dolayı büyük sevinç yaşattılar. Öğrencilerimize katkı sağlayan hocalarımızdan Öğr. Gör. Hatice Demirağ ve Öğr. Gör. Aynur Cin’i de tebrik ediyorum. Ayrıca öğrencilerimizin bu başarılarında büyük bir pay sahibi olan ve her türlü bilimsel etkinlikte öğrencilerimizi destekleyen Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Canan Sancar Özkök hocamıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Paramedikler arası “5’inci Tralli Travma Rallisi” yarışmasına Üniversitemiz ile birlikte Gazi üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Niğde Ömre Halis Demir Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi olmak üzere toplam 18 üniversite katıldı.

  • Gösterim 597
  • Toplam 6