Yarışmada Üçüncü Oldular

Yarışmada Üçüncü Oldular

Paramedik Derneği (PARDER) ve Acıbadem Üniversitesi'nin 6-7-8-9 Mart 2019 tarihlerinde ortaklaşa düzenledikleri “I. Hastane Öncesi Acil Yardım ve Acil Tıp Sempozyumu” etkinliğine Üniversitemiz Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz de katıldı.
Öğrencilerimiz Ayşenur Öndeş, Muhammed Talha Gürses, Ebru Şahan ve Ali Öztürk, 16 Üniversitenin ve 23 grubun bulunduğu, I. Uluslararası Öğrenci Paramedik Rallisi'nde yarıştılar. I. Uluslararası Öğrenci Paramedik Rallisi kapsamında rakipleri ile kıyasıya mücadele eden Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimiz, 9 etap olarak düzenlenen Vaka Yarışmalarının Temel Yaşam Desteği Etabında “Üçüncülük” ödülünü almaya hak kazanarak, Üniversitemizi ve okullarını en iyi şekilde temsil ettiler. Ödül kazanan öğrencilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimiz Ayşenur Öndeş, Muhammed Talha Gürses, Ebru Şahan ve Ali Öztürk yarışmaya hazırlık süreçleri hakkında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e bilgi verdiler.
Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, öğrencilerimizin aldıkları ödüller hakkında yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: “Yeni açılmasına rağmen öğrencilerini hem eğitim-öğretim hem de sosyal yönden duyarlı bir birey olarak yetiştiren Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’muzu başta Müdürümüz Doç. Dr. Kemal Kurt olmak üzere tüm öğretim elemanlarımızı kutluyorum. Yarışmaya katılıp Vaka Yarışmalarının Temel Yaşam Desteği Etabında ‘Üçüncülük’ ödülünü almaya hak kazanan İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Aldıkları eğitimleri bu ödülle taçlandırarak üniversitemizi ve bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizin bundan sonraki süreçte de başarılarının devam etmesini diliyorum.”
  • Gösterim 676
  • Toplam 5