10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektörümüz mesajında şunlara yer verdi: “Gümüşhanemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerini gündeme taşıyarak basın sektöründe hizmet veren gazetecilerimiz; halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olarak görevlerini her şartta yerine getirme gayreti içerisindedirler. Demokratik her ülkede demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan gazetecilik; tarafsız, ilkeli ve basın ahlak kuralları çerçevesinde faaliyet gösterdiğinde toplumsal kalkınma ve gelişmeye de değerli katkılar sunmaktadır. Şehrimizin ve Gümüşhane Üniversitemizin her alanda gelişimini destekleyen, insanımızın refahı için gayret sarf eden gazetecilerimize şükran borçluyuz.

Ülkemizde gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961’de kabul edilmesi vesilesiyle kutlanan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde başta Gümüşhanemizin değerli ve emektar gazetecileri olmak üzere, tüm basın mensuplarımızın bu mutlu gününü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”