“Dostlar Sizi Hatırlasın” Söyleşisi Gerçekleştirildi

“Dostlar Sizi Hatırlasın” Söyleşisi Gerçekleştirildi

Ahmed Ziyâüddîn Gümüşhânevî Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Yazar Çağatay Hakan Gürkan’ın “Dostlar Sizi Hatırlasın” adlı kitabı özelinde kitap söyleşisi ve imza programı düzenlendi.  

Söyleşi etkinliği Dr. Mustafa Çalık Kongre ve Kültür Merkezi Karaca Salonu’nda Öğr. Gör. Dr. Cuma Zehiroğlu’nun moderötörlüğünde gerçekleşti. Söyleşide Yazar Çağatay Hakan Gürkan hikâyesinden etkilendiği ve bu toprakların insanı olan, her biri kendi alanında emsali olmayan değerlerimizin biyografilerinin kaleme alındığı “Dostlar Sizi Hatırlasın” adını verdiği kitabı hakkında konuştu. Yazar, edebiyatımızdaki değerli isimlerin hatıratlarıyla birlikte, özellikle genç nesillerde unutulmaması temennisiyle kaleme aldığı kitapta yer verdiği isimlerin kendisinin de hatıratlarıyla anlattığı söyleşi dinleyicide derin ilgi uyandırdı. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Yazar Çağatay Hakan Gürkan etkinlikte emeği geçen ve katılan herkese teşekkür etti.

Söyleşi etkinliği sonunda Yazar Çağatay Hakan Gürkan’a Ahmed Ziyâüddîn Gümüşhânevî Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Berat Sarıkaya tarafından plaket takdim edildi. Ardından imza programı düzenlendi.

Gerçekleştirilen söyleşi etkinliğinin öğrencilerimize yol gösterici olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Kültürel etkinlikler ve edebi çalışmalar, öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlar ve onları farklı perspektiflerle buluşturur. Bilimsel faaliyetleri ve kültürel etkileşimi artırmak, araştırma yapan öğrenci ve akademisyenlere destek olmak gibi hedefleri olan Ahmed Ziyâüddîn Gümüşhânevî Uygulama ve Araştırma Merkezimizin bünyesinde düzenlenen etkinliğin öğrencilerimize ilham verici ve yol gösterici olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle de etkinlikte aramızda bulunan Yazar Çağatay Hakan Gürkan’a katkı ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Ahmed Ziyâüddîn Gümüşhânevî Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Berat Sarıkaya ve ekibi olmak üzere herkesi tebrik ediyorum.” 
  • Gösterim 291
  • Toplam 4