Miniklere Sivil Savunma Eğitimi

Miniklere Sivil Savunma Eğitimi

Üniversitemiz Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Gündüz Bakımevi’nde okul öncesi eğitim gören çocuklara depremle ilgili eğitim verilerek, deprem tatbikatı düzenlendi.

Özellikle ülkemizde son zamanlarda tanık olduğumuz başta deprem gibi doğal afetlerle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla çocuklara Üniversitemiz Sivil Savunma Uzmanı Engin Demir tarafından depremle ilgili genel bilgiler verildikten sonra, deprem sırasındaki doğru davranış şekilleriyle ilgili tatbikatlar düzenlendi. Eğitimlerde “Çök-Kapan-Tutun” hareketini öğrenen çocuklar tatbikat sırasında bunları uygulayarak deprem anındaki doğru davranış şekillerini pekiştirdiler. Sonrasın çocuklarla beraber Acil Durum Toplanma Alanına gidilerek tatbikat sona erdirildi.

28 Şubat Sivil Savunma Günü olması dolayısıyla gerçekleştirilen eğitim ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Bilindiği üzere yakın zamanda depremlerle ilgili üzücü bir tablo ile karşılaştık. Yaşanan bu büyük felaketlerde de eğitimlerin ve doğal afet hakkındaki bilinçlenmenin ne kadar büyük bir önemi olduğunu görüyoruz. İleride oluşabilecek bir felakete hazır olmak ve felaketleri en az zararla atlatabilmek adına çocuklarımıza depremlerle ilgili eğitimlerimizi vermeye devam ediyoruz.  Bu tatbikatlarımızın insanlarımızın eğitilmesi ve deprem felaketi gibi durumlarda neler yapılacağı konusunda bilgi sahibi olunması için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu amaçla da eğitimlerin verilmesi noktasında Üniversitemiz Sivil Savunma ekibinde bulunan arkadaşlarımızı kutluyorum.” 
  • Gösterim 1321
  • Toplam 5