Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler Günü Mesajı

“24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi: 

“Bugün toplumumuzun temel taşları, geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizi onurlandırdığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü coşku ve gurur içinde kutlamaktayız. Öğretmenler, bilgiyle donattıkları nesillerin şekillenmesinde önemli bir rol üstlenirken, aynı zamanda sevgi, saygı ve özveriyle dolu bir mesleği icra etmektedirler. Onların öğrencilere sunduğu eğitim, ders kitaplarından öte hayat bilgisi, ahlaki değerler ve toplumsal sorumluluklar konusunda da bir rehberlik sunmaktadır. Gelecek kuşaklara ışık tutan öğretmenlerimizin özverili çalışmaları, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıma yolunda kilit bir rol oynamaktadır. Gümüşhane Üniversitesi olarak bizler de üstlendiğimiz eğitim yolunda vatanına ve milletine bağlı, donanımlı bireyler yetiştirmenin gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz. 

Bu vesileyle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta hemşerimiz Necmettin Yılmaz olmak üzere görevleri esnasında kaybettiğimiz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi de saygı, minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun…”