Rektörler Buluştu

Rektörler Buluştu

Üniversitelerarası iş birliklerinin güçlendirilmesi amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı ziyaret etti.
Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette Üniversitemiz ile Amasya Üniversitesi’nin eğitim ve öğretim alanlarına ilişkin konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Süleyman Elmacı, bölge üniversiteleri ile etkin, verimli ve sürekli iş birliği içerisinde olmaya devam edeceklerini ifade etti. Görüşmede bundan sonra gerçekleştirilecek etkinliklere dair fikir alışverişi yapıldı.
Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, şunları söyledi: “Üniversitelerimizin eğitim öğretim gibi alanlarda daha etkin ve ileriye dönük çalışmalar yapması, çeşitli iş birlikleri ve anlaşmalara bağlıdır. Tabi bu iş birlikleri de karşılıklı olarak geliştirilen bağlarla mümkündür. Bilimsel, akademik ve idari anlamda iş birliklerimizi daha ileri bir seviyeye taşımak için Amasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı ziyaret ettik. Zira daha önce de iki üniversite arasında gerçekleştirilen protokol gereği lisansüstü eğitimler için gerekli olan pedagojik formasyon sertifika eğitimi Üniversitemizde veriliyor. Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret, bundan önceki ortak çalışmalarımızı daha ileriye taşımak ve iki üniversitenin ilişkilerine olumlu katkılar sunması bakımından değerlidir. Bu nedenle de Amasya Üniversitesi Rektörümüze ve ekibine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Ziyaret, fotoğraf çekimi ve karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.