Rektörümüzün 10 Kasım Mesajı

Rektörümüzün 10 Kasım Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıldönümünde bir anma mesajı yayımladı.

Rektörümüz yayımladığı mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi: “Bugün, ülkemizi çağdaş bir cumhuriyet olarak eğitimden kültüre, sanattan bilime her alanda yeniden inşa eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümündeyiz.

85 yıl önce milletimizin bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için büyük fedakârlıkta bulunan bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ilkeleriyle temel değerlerimizi şekillendirmeye devam ediyor. Vefatının 85’inci yıldönümünde büyük bir özlemle andığımız Ulu Önder, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin lideriydi. Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir gurur ve sevinçle kutlarken millet olarak tek vücut olmak, birlikte daha büyük başarılar elde etmemize vesile olacaktır.

Gümüşhane Üniversitesi olarak Büyük önderimizin hatırasını yaşatmak için Türkiye Cumhuriyeti’ni 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine uygun bir vizyona; Türkiye Yüzyılı hedefimize taşımaya gayret göstereceğiz. Bu uğurda katma değer yaratacak ve evrensel kültürle bütünleşerek geleceğe yön verecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde, daha aydınlık bir geleceğe doğru yürümeye devam edeceğimizin inancı içerisindeyiz. Çünkü O’nun öğretilerine sahip çıkmak ve ülkemizi daha da ileriye taşımak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e en büyük vefa borcumuzdur.
Bu vesileyle de Cumhuriyetimizin değerlerine olan inancımızı yineleyerek, Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıldönümünde sevgi ve saygı ile anıyor, vatan için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”