Rektörümüzün Regaib Kandili Mesajı

Rektörümüzün Regaib Kandili Mesajı

Recep ayının ilk manevi gecesi olan Regaib Kandili için Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi:

“Üç ayların başlangıcından sonra ilk kandil olan Regaib Kandili Yüce Allah’ın rahmet, bağış ve yardımlarının dağıtıldığı en anlamlı gün ve gecelerdendir. İşte bu en anlamlı gecelerden birisi olan Regaib Kandili’nde ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız. Özüne yakışır şekilde, vicdan muhasebesi yaparak kendimizi sorgulamalı, yanlış ve kusurlarımızdan dönme konusunda çaba sarf edip, küslük ve dargınlıklara son vermeliyiz. Bu anlamlı günün barışa, dostluğa, kardeşliğe vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.

Bu vesileyle başta Gümüşhaneli hemşerilerimiz ve Gümüşhane Üniversitemiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandili’ni en içten duygularımla kutluyor, bu mübarek gün ve gecelerin tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”