Şiran Dursun Keleş SHMYO’dan Anlamlı Kermes

Şiran Dursun Keleş SHMYO’dan Anlamlı Kermes

Üniversitemiz Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından SMA Tip-1 hastası Yiğit Ömer Kaplan’ın tedavi masraflarına destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.  

Gerçekleştirilen kampanyaya destek olmak için Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen kermeste öğretim elemanları, öğrenciler ve yardımsever kadınlar tarafından hazırlanan ürünler satışa sunuldu. Öğr. Gör. Dilek Yalçınkaya ve Fizyoterapi Programı öğrencileri tarafından gerçekleştirilen kermese öğrencilerimiz ve Şiran halkı tarafından yoğun ilgi gösterildi.  

Kermes satışlarından elde edilen 27 bin 752 Türk Lirası Yiğit Ömer’in tedavi kampanyasına bağışlandı. Öğrencilerimiz kermes etkinliği ile sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer almanın ve Yiğit Ömer’in tedavi masraflarına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadılar. 

Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Demirağ düzenlenen kermes hakkında; “Erzurum’da yaşayan Yiğit Ömer Kaplan, SMA Tip-1 hastası olarak dünyaya geldi. Çocuklarının tedavisi için ailesi Valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Kermesin organizasyonunu gerçekleştiren Öğr. Gör. Dilek Yalçınkaya ve Fizyoterapi Programı öğrencilerini bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Bu etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan Şiran Belediye Başkanı Sayın Mutlu Özel’e, yiyecek ve içeceklerin temin edilmesinde emek gösteren öğretim elemanlarımıza, öğrencilere, yardımsever kadınlara ve kermese katılan misafirlerimize duyarlılıkları ve çabaları için teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gerçekleştirilen kermes etkinliği için Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Öğrencilerimiz tarafından düzenlenen bu anlamlı etkinlik bizleri gururlandırdı. SMA Tip-1 hastası Yiğit Ömer Kaplan’ın tedavi masraflarına destek olmak üzere düzenlenen kermes, öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincini ön plana çıkaran bir örnek teşkil etmektedir. Öğrencilerimiz, öğretim elemanları ve yardımsever kadınlar tarafından hazırlanan çeşitli ürünlerin satışıyla elde edilen geliri, Yiğit Ömer’in tedavi kampanyasına bağışlamışlardır. Umuyoruz ki tedavi için gereken masrafların bir an önce karşılanması ve Yiğit Ömer’in sağlığına kavuşmasıdır.

Bu vesileyle de Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizi, öğretim elemanlarımızı ve etkinliği destekleyen herkesi içtenlikle tebrik ediyor, bu anlamlı etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”