Rektörümüzün Çanakkale Zaferi Mesajı

Rektörümüzün Çanakkale Zaferi Mesajı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü vesilesiyle Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek günün anlam ve önemine yönelik bir mesaj yayımladı. Rektörümüz yayımladığı mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek hatırlatacak olan Çanakkale Zafer’inin 108’inci yıldönümünü kutluyoruz. Alınan galibiyet, dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş, Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Sadece maddi yönden değil, manevi yönden de Türk ordusunun gücünü dünyaya kanıtlayan zafer; Anadolu halkına verdiği azim, umut ve kararlılık sayesinde Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini de ateşlemiştir.

Bugünlerimize baktığımızda aynı güç ve azimle tarihimizden dersler alarak geleceğe daha emin adımlarla ilerliyoruz. Attığımız her adımın ve aldığımız her bir özgür nefesin ardında biliyoruz ki 108 yıl önce bedeli ödenmiş bir mücadele vardır. Bu amaçladır ki tarihiyle övünen ve vatanını en güzel şekilde sevip, ona sahip çıkan nesiller yetiştirecek bir kurum olmaya devam ediyoruz.
Kutlu zaferin 108’inci yıldönümünü kutladığımız bugünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatan için hayatını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Zaferimiz daim ve kutlu olsun.”